ניוזלטר
צרו קשר

תכנית "בצוותא"


 

 התכנית עוסקת בלימוד בית מדרשי משותף של חברים וחברות בקהילות התנועה המסורתית, יחד עם אנשים בוגרים עם מוגבלות (מגבלה פיזית, חושית ונפשית) וכן בפיתוח והפעלה של פרויקט חברתי-קהילתי ביישוב בו פועלת הקבוצה.

התכנית פועלת בשיתוף עם קבוצות מאורגנות של אנשים עם מוגבלות, תחת מסגרות כגון "קהילה נגישה" ו"מרכז לחיים עצמאיים", הקיימים ביישובים רבים בארץ. אנשי מקצוע מטעם התכנית מנחים ומובילים את פעילות הקבוצה, מהם חברי קהילה, רבנים/ות וכן מנחים מן החוץ. התכנית פועלת בשישה מוקדים/יישובים בארץ. בימים אלה התכנית פועלת בירושלים, קריית ביאליק וערד. בקרוב מאד תיפתח הפעילות במוקדים נוספים.

תכנית זו החלה לפעול בחודש חשוון תשע"ה והיא תפעל למשך שנתיים, עם האופציה להארכה לשנה שלישית. רכז ארצי מטעם המרכז מתכלל את פעילות התכנית, מלווה את המנחים ואת הקבוצות ויוצר שיתופי פעולה עם גופים שונים לטובת התכנית.

התכנית מתקיימת בשיתוף פעולה מלא והדוק עם "מסד נכויות" – מיזם משותף של ממשלת ישראל, קרן משפחת רודרמן וג'וינט ישראל – אשר מממן את רוב רובה של התכנית. התכנית תלווה על ידי ועדת ההיגוי משותפת, אשר תעקוב ותלווה את פעילותה.

תכנית זו מתקיימת בשיתוף פעולה מלא עם הנהגות הקהילות שבתכנית, וכן עם מחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות המשתתפות בה.

תכנית זו הינה התכנית הראשונה המתקיימת בתנועה המסורתית, ובה התנועה היא "גוף מפעיל" של תכנית המתקיימת תחת פעילותו של ג'וינט ישראל.

 

 

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ