ניוזלטר
צרו קשר

תכנית "נטעים"

תכנית "נטעים" הינה תכנית ההשתלבות של ילדים ונוער עם מוגבלות בנוע"ם – תנועת הנוער של התנועה המסורתית. התכנית מתקיימת בשיתוף פעולה מלא והדוק עם הנהלת נוע"ם. ילדים ונוער עם מוגבלות מגיעים לפעילות בסניפים השונים של נוע"ם, ומשתלבים בפעילות בשני מסלולים עיקריים:

קבוצות "נטעים": קבוצות של חניכים עם מוגבלות, בני ובנות מספר גילאים, המשתלבים כקבוצה בפעילות השבועית של הסניף. הקבוצות הללו עוברות פעילות כמו שאר קבוצות נוע"ם, על פי התכנית החינוכית של נוע"ם, מותאמת ומונגשת לקבוצה הספציפית, ומשתלבת בסניף בכל הפעילויות.
שילוב יחידני: חניכים עם מוגבלות, משתלבים כיחידים בקבוצות הגיל הקיימות בסניף, והופכים להיות חלק אינטגרלי מהקבוצה. חניכים אלה משתלבים בכל פעילות הקבוצה, במהלך כל השנה.

בשנת תשע"ט פיתחנו מיזם שבסיומו אנו מציידים את צוות תנועת הנוער בכלי לתכנון פעילות בקבוצת מגוונת משתתפים, חניכים עם וללא מוגבלות כאחד. כלי זה פותח על פי מודל ה – UDL – Universal design for learning (עיצוב אוניברסלי של הלמידה), והוא מאפשר, באמצעות אפליקציה ייחודית בעולם, למדריכי התנועה, לתכנן את הפעילות השוטפת של הקבוצה, תוך קבלת דגשים והנחיות שמדגישות את ההכללה האוניברסלית של הכלל החניכים בפעילות. מיזם זה פותח בסיוע הקרן למפעלים מיוחדים במוסד לביטוח לאומי וקרן משפחת אריסון
חניכים המשתלבים בתכנית

כל חניכי תכנית "נטעים" משתתפים בכל המפעלים הארציים של נוע"ם – טיולי חגים, שבתונים וכמובן מחנה הקיץ.

הכשרה, הדרכה, ליווי והתמקצעות של צוות מדריכי ורכזי "נטעים": צוותי ההדרכה בתכנית, בסניפים השונים, מלווים על ידי מנהלת התחום הארצית. צוותי ההדרכה עוברים הכשרה שנתית, וכן סדרה של השתלמויות במהלך השנה. התכנית מפעילה שיתופי פעולה עם הנהגות הקהילות הרלוונטיות, מחלקות החינוך ותחום צרכים מיוחדים ברשויות המקומיות, ארגוני הורים ומנהיגויות הורים של ילדים עם מוגבלות ביישובים שונים.

 

חזון "נטעים" הוא כי בכל אחד ואחד מסניפי נוע"ם בכל הארץ ובכל מפעלי התנועה, יפעלו באופן קבוע ורציף קבוצות "נטעים" ובנוסף לכך יתקיים שילוב יחידני משמעותי של ילדים ונערים עם מוגבלות בקבוצות קיימות, לאורך השנה כולה.


 

התכנית בסיוע:

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ