ניוזלטר
צרו קשר

הכנסת ספר תורה במזכרת בתיה

שמחה גדולה במניין המסורתי במזכרת בתיה, שזכו להכניס החודש לקהילה ספר תורה קבוע ראשון. ספר התורה נתרם על ידי סינדי ויקיר חסיד, הוריו של רב הקהילה- הרב ארי חסיד, לזכר סבו וסבתו נד והטי וייס שלכו לעולמם בשנה שעברה.

לאירוע המרגש הגיעו עשרות רבים של אנשים, מהקהילה, מהיישוב וחברים מהתנועה המסורתית בכל הארץ שבאו לחגוג יחד עם המניין. התהלוכה התחילה בבמניין המועצה המקומית, שם החלו בריקודים עם ספר התורה בבליווי נגינת כלייזמרים. לאחר שהתאסף קהל רב, החלו לצעוד יחד ברחובות היישוב, דרך בית הכנסת הגדול עד שהגיעו למבנה בית הספר בן גריון שם מקיימת הקהילה את תפילותיה. לקראת הכנסת ספר התורה למשכנו הקבוע רקדו החוגגות והחוגגים עוד דקות ארוכות עם ספר התורה והעבירו אותו בין הנוכחים והנוחכות עד שהוכנס לארון הקודש.

את הקריאה הראשונה מספר התורה החדש ערכו בני ובנות הנוער של הקהילה, וספר התורה לווה לבימת הקריאה על ידי הילדות והילדים הצעירים.

את האירוע הובילו רב הקהילה- הרב ארי חסיד, ויושבת הראש ד"ר ליאת יוספסברג בן-יהושע. סינדי חסיד נשאה דברים מרגשים לזכר הוריה וסיפרה על תחושות הגאווה העמוקות שהיו בהם לנכדם ארי על עלייתו לארץ ותפקידו כרב קהילה מסורתית.

גם מנכ"ל התנועה ד"ר יזהר הס בירך את הקהילה, וחברת המועצה המקומית אפרת רובין-ברד נשאה בהתרגשות דברים בשם המועצה כולה.

 

המניין השוויוני מזכרת בתיה הוקמה לפני חמש שנים לאחר שמספר משפחות ביישוב ביקשו לקיים קהילה המתפללת בצורה שוויונית. הרב ארי חסיד נרתם ועבר עם משפחתו ליישוב, שם הוא עובד יחד עם חברי הקהילה לביסוסה. הקהילה מונה כיום כשבעים משפחות והיא מקיימת פעילות סדירה הכוללת תפילות, שיעורים, אירועים ופעילות קהילתית ענפה.

 

   
צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ