ניוזלטר
צרו קשר

הפורום לחשיבה יהודית ישראלית בהוד והדר

בקהילת הוד והדר איתרו צורך הן בקהילה והן באוכלוסיות הקרובות להבין את היהדות הישראלית המודרנית בלא לאבד את המגע עם העבר. מתוך אמונה שתובנות אלו תסייענה הן לחשיפת הקהילה לאוכלוסיות חדשות והן להורדת רמת הלהבות המקובלת היום ברב השיח הציבורי בנושאי יהדות.

דרך הפעולה שנבחרה היא הקמת הפורום לחשיבה יהודית ישראלית. הפורום פועל בבית הקהילה, והמידע עליו מופץ הן באתר הקהילה והן בעמוד פייסבוק ניפרד (לחצו כאן).

בשלב ראשון מפעיל הפורום סדרות של הרצאות בנושאים שונים.

סדרת ההרצאות הראשונה שיצאה לדרך בתחילת השנה  דנה במורכבויות של היהדות הישראלית. ההרצאה הראשונה של הד"ר מיכה גודמן עסקה בחילוניות ויהדות ובראשית החודש שמעו המשתתפים הרצאה מרתקת של פרופ' רחל אליאור על יהדות ודמוקרטיות. המפגש הבא שיתקיים עוד מספר ימים (ב2.12) יועבר על ידי  העיתונאי והחוקר שמואל רוזנר בו יציג רוזנר את תוצאות המחקר שביצע עם פרופ' קאמיל פוקס על התרבות היהודית הישראלית החדשה שמתגבשת בארץ. סדרת ההרצאות הראשונה תסתיים בחנוכה עם הרצאתו של  דב אלבוים על תובנותיו לגבי הממשק בין היהדות הישראלית המודרנית לזרים שעימנו.

לשיעורים שכבר התקיימו הגיעו עשרות רבים של אנשים, חברי קהילה ומשתתפים חדשים שזה להם הביקור הראשון בהוד והדר.

בעקבות ההצלחה, החליטו בפורום לחשיבה יהודית ישראלית ובקהילה להמשיך לסדרת הרצאות נוספת שתדון במחלוקות שליוו את היהדות מראשיתה ותתחיל בחודש ינואר עם הרצאה פרופ' קימי קפלן אודות המחלוקות שנבעו ביהדות לאחר האמנציפציה ושמשפיעות עלינו עד היום.

 

    

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ